ZIELONE ŚWIATŁO

Dodano 21 lutego 2012, w Bez kategorii, przez autor

fot. EcoFriend

[AUKCJA] 
http://allegro.pl/20-szt-x-latarnia-led-ekran-sloneczny-wiatrak-i2109704183.html

Załóżmy, że miasto ma do wydania 200 000 zł na szeroko pojętą promocję. Mało. Kwotę można wydać na stworzenie profesjonalnego spotu telewizyjnego i emisję w jednym z ogólnopolskich kanałów tematycznych. Osobiście nie wierzę w siłę klasycznych mediów jako środka budowania silnej pozycji, wizerunku miasta. To media drogie i w związku z tym miasta nie planują w nich długofalowych, spójnych kampanii. Wyjątkiem jest Gdańsk nieprzerwanie wykorzystujący szeroko pojęte hasło „Wolności”.

A gdyby 200 000 zł zainwestować w dwadzieścia ekologicznych latarni ustawionych wzdłuż reprezentacyjnej alei miasta? Gdyby jeden z urzędników otrzymał 1000 zł za nadgodziny, za rozsyłanie informacji do mediów o ekologicznej, nowoczesnej inwestycji. Mamy wątek inwestycyjny, ekologiczny, nowoczesny, pionierski, estetyczny..  Mieszkańcy poczują w żaglach powiew nowoczesności. Dziennikarze otrzymają ładny obrazek. Miasto poza efektem świetnego PR- u zaoszczędzi energię, pieniądze, a lokalizując latarnie w odpowiednim miejscu wypozycjonuje w mediach wątek atrakcyjności turystycznej (np. zabytkowy Rynek Miejski) lub atrakcyjności inwestycyjnej (np. ulica o charakterze biznesowym).

Tylko kto zaryzykuje pierwszy?

Grzegorz Grzybek

 

Jedna odpowiedź na ZIELONE ŚWIATŁO

  1. ~Kamil pisze:

    Jak będe miał swoje miasto to tak zrobię… ;) Pomysł genialny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube